Red dot auhind

Sünteetilisest materjalist topeltrullikuga ratas pälvis rahvusvahelise disainiauhinna

Blickle veenis 40 eksperdist koosnevat disainiauhinna Red Dot Award 2014 žüriid oma uue süsteetilisest materjalist topeltrullikuga ratta Move kvaliteetses disainis.

Konkursi raames arutlesid ja hindasid rahvusvahelised spetsialistid 4815 eri lahendust 53 eri riigist. Move sai ihaldatud Red Dot-kvaliteedimärgise kategoorias tootedisain.

Švaabimaa ettevõtte konstruktorid arendasid ratta välja koos ühe tuntud disainibürooga. Nii suudeti vorm ja funktsionaalsus optimaalselt üksteisega ühendada. Maksimaalse liikumismugavuse tagab termoplastilisest polüuretaanist veerepind, mis vähendab liikumismüra miinimumini. Vastavalt meditsiinivaldkonna hügieeninõuetele on ratas saadaval roostevaba ja ka elektrit juhtiva variandina.

Järjest suurem nõudlus sünteetilisest materjalist rataste järgi ajendas Blicklet investeerima plastmassi valmistamisse. See strateegia tasub end ära. Käive on möödunud aastatel pidevalt tõusnud. Disainiauhind kinnitab veelgi, et sünteetilisest materjalist topeltrullikuga rattad on turu poolt väga positiivselt vastu võetud. 7. juulil 2014 tähistatakse Essenis rahvusvaheliselt tunnustatud toodete konkursi lõppu: Red Dot Award auhindade jagamine. Blickle sünteetilisest materjalist topeltrullikuga ratast eksponeeritakse neli nädalat laiemale publikule koos teiste võidutoodetega Red Dot muuseumis. Seejärel võetakse ratas ka püsieksponaatide hulka.