Blickle TOP 100 hulgas

Saksamaal on hulk ettevõtteid, kelle kasv on viimastel aegadel olnud keskmisest oluliselt kiirem. Põhiliselt on nende ettevõtete puhul tegemist keskmise suurusega ettevõtetega, kes annavad Saksamaal tööd 15 miljonile inimesele ja on sellega tegelikult Saksa majanduse mootoriks. Nad tegutsevad kindlates niššides või rajavad uusi teid ning on sellega ülimalt edukad. Üks nendest ettevõtetest on Blickle, kes kuulub nüüd 100 kõige kiirema kasvuga keskmise suurusega ettevõtte hulka.

Eelmisel nädalal avaldas ajakiri „Wirtschaftswoche“ nimekirja kõige kiirema kasvuga Saksamaa firmadest. Vaadeldi ajavahemikku 2002 kuni 2012 ning ettevõtteid käibega vahemikus 50 miljonit kuni üks miljard eurot.

Tegevjuht ja osanik Reinhold Blickle on oma ettevõtte saavutuse üle uhke: Blickle on ajavahemikus 2002 kuni 2012 kasvanud keskmiselt 7,1 protsenti aastas. Seda hoolimata pangandus- ja finantskriisist. Ettevõtte käive on nüüd juba üle 158 miljoni euro ning on 2014 ca 14 protsenti kasvanud.

Mis on selle pereettevõtte edu aluseks, kes annab nüüd tööd juba enam kui 750 inimesele kogu maailmas? „Jäädes truuks meie motole „we innovate mobility“ investeerime pidevalt uutesse tehnoloogiatesse ja tootmisseadmetesse ning panustame rahvusvahelise müügivõrgu laiendamisse.“ ütleb Reinhold Blickle. Selle näideteks on hiljuti asutatud Hiina ja Türgi tütarettevõtted. „Tegemist on arenevate turgudega, kus me näeme suurt potentsiaali ja kus tõuseb kindlasti vajadus kvaliteetsete rullikute ja rataste järgi „Made in Germany“.

Kokku on Blickle'l hetkel kogu maailmas 16 oma müügiesindust ning tooteid tarnitakse 120 eri riiki. „Tahame olla kliendi lähedal ning panustame kvaliteedile ja lühikestele tarneaegadele.“ Ka meie Rosenfeld'i peakorteris on planeeritud täiendavaid ulatuslikke investeeringuid.